Най-добрата страна на лозаризма

Най-добрата страна на лозаризма

Най-добрата страна на лозаризма

Blog Article



Целта на курса по Овощарство на тропика и субтропика е да се дадат на студентите познания, относно отглеждането на листопадни и нелистопадни овощни видове съобразно климатичните и почвени условия на тропични и субтропични райони.

След като веднъж сте отгледали реколтата грозде, най-вероятно част от нея ще се превърне в ароматно вино. За този процес неминуамо ще ви трябват още инструменти, но един от най-важните от тях са маркучите.

България поиска активиране на средства от земеделския резерв на ЕС заради щетите от суша и пожари

Токму затоа, по дипломирањето студентите имаат големи можности за вработување, но исто така и за време на студирањето имаат можности за реализација на платена пракса во голем број компании од областа (во последните години при крајот на студиите голем број студенти заминуваат на сезонска работа во винарници и надвор од нашата земја каде што стекнуваат нови искуства). Нашите дипломирани земјоделски инженери лесно се препознаени и во странство, како поради нивниот сериозен пристап кон работата, така и поради фактот дека дипломата за завршени студии на Факултетот за земјоделски науки и храна е меѓународно призната, што ги става нашите кадри во мошне поволна положба кога станува збор за можностите за нивно понатамошно усовршување и професионален развој надвор од границите на нашата земја.

Теоретичната предпоставка за рентабилно отглеждане на лозовата култура и прилагането на високоефективни технологии в страните с тропичен и субтропичен климат е доброто познаване на биологичните особености на лозовото растение.

Гроздето се отглежда пряка консумация, за производството на вино, както и за стафиди и безалкохолен гроздов сок.

– тук спадат и причинителите на фитофторови заболявания по растенията. По присадените лозички с прояви на загиване (мокро гниене) /субстрат със специфични  симптоми за тези патогени, при изолиране върху хранителни среди се откриваха структури, характерни за тази група патогени.

Примерите и информацията в тази статия или секция се ограничават само до България, а не представят общовалидното световно понятие.

А Б В Г Д Ѓ Е Ж З Ѕ И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ќ У Ф Х Ц Ч Џ Ш

Во овој период воведени се и сортите кои се застапени до денес, како: вранец, каберне совињон, мерло, бургундец црн, рајнски ризлинг, италијански ризлинг, шардоне, темјаника и многу други.

То е от съществено значение за икономиката на страната. Учебната прогр ... Трайни култури (част Овощарство)

Не се разработват и прилагат алтернативни подходи за борба с болестите.

Към настоящия момент катедра „Лозарство и Овощарство“ разполага с модерна база за обучение на студенти от различни квалификационни степени (бакалавър, магистър и докторант).

В курса по дисциплината „Технологии в лозарството на тропика и субтропика“, студентите усвояват знания за съвременните технологии за производство на лозов лозарство посадъчен материал, засаждане на нови лозови насаждения и комплексът от агротехнически мероприятия по отглеждането на лоз ... Трайни култури

Report this page